Hakamäen urheilukentälle löytyi vihdoin urakoitsija
Unisport Infra Oy on ollut toteuttamassa muun muassa Jätkäsaaren PPJ-kuplahallia, Joensuun Rantakylän liikuntahallia ja peruskorjannut Joensuun keskuskentän.
Hakamäen urheilukentän urakoitsija päätettiin kilpailuttaa uudelleen, kun aiemmalla tarjouskierroksella saatiin vain yksi tarjous, joka ei sekään ollut tarjouspyynnön mukainen. Kuva: Ella Nurmi
Hakamäen urheilukentän urakoitsijaksi on valittu Unisport Infra Oy. Valinnan teki tekninen lautakunta kokouksessaan tiistaina 15. marraskuuta.
Hakamäen urheilukentän urakoitsija päätettiin kilpailuttaa uudelleen, kun aiemmalla tarjouskierroksella saatiin vain yksi tarjous, joka ei sekään ollut tarjouspyynnön mukainen. Myös kyseinen tarjous oli Unisport Infra Oy:lta.